Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 45 komentarzy

Niech wygra IV RP! - III RP to twór POstkomunistyczny!

patriota - W normalnym kraju ostatnie katastrofy, śmierci ludzi w niewyjaśnionych okolicznościach, tragedie Polaków (przyp. katastrofa Casy; tragedia-zamach Smoleński; powodzie dawno by usunęły tuska i PO rządzenia Polską!!!

Klub "Solidarna Polska" ruszyła na podbój Pomorza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jacek Kurski: Chcieliśmy, żeby Prawo i Sprawiedliwość zaczęło wygrywać wybory.

 Wdniu 2.02.11r. w hotelu Sportowiec w Gdańsku odbyło się pierwsze założycielskie spotkanie sympatyków Klubu „Solidarna Polska” z całego Pomorza. W bardzo licznym spotkaniu uczestniczyli europosłowie Jacek Kurski i Tadeusz Cymański.Politycy Solidarnej Polski w swoich wystąpieniach skupili się na promowaniu swojego nowoczesnego wizerunku oraz przedstawieniu kontrastów między formacją SP a PiS. "Chcemy pokazać, że jest miejsce na scenie politycznej dla nowoczesnej prawicy, otwartej na dialog i dyskusję o nowoczesnej i lepszej Polsce. Czas sporów i konfliktów na prawicy należy już do przeszłości i z tym przekazem chcemy dotrzeć do wszystkich ludzi na prawicy. Chcemy tworzyć otwartą i nowoczesną formację, a nie zamknięty na   dialog beton partyjny"

Była pełna sala, bardzo ciekawe tematy wystąpień i interesującą dyskusja. Najwięcej czasu poświęcono powodom domagania się reform w partii przez europosłów i ich usunięcia z PiS. Była mowa o licznych błędach PiS zarówno w okresie sprawowania rządów, jak i w opozycji. Błędy zarówno na poziomie centralnym, jak i decyzje dotyczące struktur terenowych przyczyniły się do sukcesu PO, a co gorsza nie są naprawiane i mogą pozwolić Platformie rządzić długie lata. Szczególnie bolesne dla reformatorów było nie realizowanie programu PiS w zakresie polityki gospodarczej i społecznej (szczególnie drastyczny przykład niewystarczającego wsparcia rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci), w zakresie obrony suwerenności Polski (presja na posłów, aby zgodzili się na wprowadzenie niekorzystnego dla Polski Traktatu Lizbońskiego) czy w sprawie lustracji. W tym kontekście należałoby odpowiedzieć na pytanie o zrzeczenie się mandatów poselskich - jeśli ktokolwiek powinien się ich zrzec, to ci którzy nie realizowali programu PiS. Nie chcę używać ostrych sformułowań w rodzaju „zdrada” chętnie używanych przez krytyków Zbigniewa Ziobro i innych reformatorów, ale brak realizacji programu w ważnych kwestiach to niewątpliwie sprzeniewierzenie się ideałom na jakich ufundowane było Prawo i Sprawiedliwość.



Nowe ugrupowanie ma unikać błędów popełnianych przez PiS i z determinacją dążyć do realizacji swoich obietnic wyborczych. Aktywność ma być skupiona na krytyce działań nieudolnego rządu Tuska i koalicji rządzącej - ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie da się uniknąć mówienia o faktach dotyczących PiS, choćby dlatego że w innym przypadku wyborcy mogliby uznać stanowcze domaganie się reform za nieuzasadnione. Pokazywanie błędów i nieracjonalnych działań PiS wymuszają też brutalne ataki Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników, z których wynika, że każdy kogo on usunął z partii jest złym i niewiarygodnym człowiekiem. Jednak to nie zmienia faktu, że bardzo potrzebna jest krytyka rządzącej Platformy w stylu innym niż dotychczasowy - powinno to pozwolić przekonać do poparcia prawicy wyborców przeciwnych PO, a którzy z różnych względów nigdy nie zagłosują na PiS. W ten sposób jest szansa na zbudowanie silnej i wiarygodnej partii. Choć na razie nie ma jeszcze programu, statutu czy rejestracji ugrupowania, to po spotkaniu optymistycznie oceniam jego szanse i co za tym idzie przyszłość naszego kraju.

Większość obecnych wyraziła aprobatę do inicjatywy powstania Solidarnej Polski i zadeklarowała powołanie nowej o tej samej nazwie partii. Spotkanie zakończono gromkimi oklaskami.

 

KOMENTARZE

  • Demokracja
    Dowiedziałem sie wreszcie od J. Kurskiego o co poszło z tymi propozycjami naprawczymi w PiS-ie.
    Domagali sie demokratycznych oddolnych wyborów. No niesamowita wprost zbrodnia. Aż przypomniała mi sie wypowiedź niejakiego "Bolka" - miała być demokracja, a tu każdy głosuje jak chce :):):)
  • Partie To Mafie
    Kurski Jacek to ten od ciemnego ludu?SkończWaść wstydu oszczędź.Czym Wy się różnicie od pozostałych partii mafii.Pan Kurski też jest przeciwko ordynacjii wiekszościowej do Sejmu. Twierdzi że wystarczy ordynacja wiekszościowa do Senatu.Tylko tak się składa że ta ordynacja z ubiegłorocznych wyborów do Senatu ma tyle wspólnego z ordynacją wiekszościowa co Pan Jacek Kurski z demokracją Wy wszyscy boicie się prawdziwej demokracji a prawdziwa demokracja polega na tym że wszyscy obywatele danego Państwa mają te same prawa wyborcze.Obywatele Państwa Polskiego nie maja biernego prawa wyborczego i Pan manipulant Jacek Kurski dobrze o tym wie.Panie Kurski w czasie kampanii wyborczej samorządowej w 2010 roku w Tarnowie wręczyłem Panu film pt Partie to Mafie wraz z moja wizytówką.Liczyłem że poczuje się Pan obrażony i pozwie mnie Pan do sądu . Niestety nie doczekałem sie żadnej reakcjii z Pana strony.Pan dobrze wie że byłbym w stanie udowodnić to Panu w Sądzie a na dodatek mogli by się o tym dowiedzieć Pańscy wyborcy.Wiem że przyrósł Pan do koryta i sam od niego się nie oderwie.Mam taką cicha nadzieję że do czasu kolejnych wyborów Pańscy wyborcy przejrzą na oczy. Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY